Pousada Do Maker
| WiFi Wi-Fi | Swimmingpool Udendørs pool | Røgfrit/Ikke-ryger Ikke-ryger værelser |
| Aircondition Klimaanlæg | Kæledyr ikke tilladt |
Sao Francisco Kirke ligger 7 km fra indkvartering, mens Garcia d'Avila Tårnhus er placeret 4 km væk.
Centrum af Itacimirim kan man nå på 20 minutters gang fra hotellet.
Værelserne byder gæsterne på en balkon og en minibar. På badeværelserne er der separat toilet og en bruser til rådighed for gæsterne.
Restaurante da Villa og Ristorante Italiano Skipper ligger 650 meter fra kro.
- Lokale seværdigheder
- Itacimirim Strand2,7 km
- Parque Historico Garcia Davila2,7 km
- Piscinas Naturais Itacimirim2 km
- Barra do Pojuca River2,9 km
- Igreja Catolica3 km
- Piscinas Naturais1,1 km
- Unimar Supermarket and Wholesale LTD2,8 km
- Lufthavne
- Salvador Lufthavn57 km
På hotellet
General
- Ikke-ryger værelser
- Wi-Fi
- Parkering
- Kæledyr ikke tilladt
- Kun voksne
Aktiviteter og afslapning
- Udendørs pool
- Have
Services
- Lufthavnstransport (mod tillægsgebyr)
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
På værelset
- Klimaanlæg
- Minibar
- Fladskærms TV
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra et Pousada Do Maker hotel?
Det vil tage dig en 20 minutters gang at komme til byens centrum fra et Pousada Do Maker hotel. - ❓
Hvordan kommer vi til Pousada Do Maker hotel fra lufthavnen?
Gæster på Pousada Do Maker hotel kan anmode om en lufthavnsbus. Vi anbefaler at ringe i forvejen for at bekræfte detaljer. - 🚗
Hvor kan jeg efterlade mit køretøj under opholdet i det Pousada Do Maker hotel?
Du kan parkere dit køretøj på det Pousada Do Maker hotel ved en parkeringsplads. - 💵
Hvad er prisen for et værelse i Itacimirim hotellet?
Den gennemsnitlige værelsespris i Itacimirim hotellet er 52$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - ❓
Hvilken betalingsmetode kan man benytte på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Diners Club, Elo kreditkort og Maestro. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i et Pousada Do Maker hotel?
På et Pousada Do Maker hotel kan gæster vælge mellem Værelse med en queensize-seng, Tre mands værelse og Dobbeltværelse.